PŘEHLED AKCÍ


CINED A LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA ZVOU NA PROGRAM
8-9.8.2021

Kat / Španělsko, Itálie 1963 / 87 min

režie: Luis García Berlanga

Jeden z nejoceňovanějších španělských filmů ze strany kritiků i diváků světové kinematografie. Zveme na to nejlepší z nezaměnitelné tvorby Luise Garcíi Berlangy.

Mistrovsky rozehraná, zdánlivě lehká filmová symfonie o nejzávažnějších lidských tématech. Dílo o přijímání odpovědnosti za rozhodnutí přinášející duševní rozkol. Zaměstnanec pohřebního ústavu pod tlakem okolností nastupuje na místo popravčího, aby s novým povoláním získal i nový byt. Doufá, že rozsudek smrti nebude nikdy muset vykonat…

Srdečně zveme všechny zájemce o filmovou výchovu a pořádání projekcí  na navazující seminář JAK DOSTAT FILM DO ŠKOLNÍCH LAVIC A JE ZDE MÍSTO PRO KATA? (info níže, podrobně v sekci AKTUALITY)

Přehrát video

Španělský film Kat režiséra Luise Garcíi Berlangy je pouze  jedním ze snímků široké nabídky kolekce CinEd, kterou je možné legálně využívat na školách. Pokud by vás zajímalo, jak propojit tento film s výukou historie a společenských věd, jak prohloubit filmové vidění studentů, jak využít rozsáhlé pedagogické materiály a průřezové tématické bonusy, nebo jen to, co můžete udělat pro založení filmového klubu na škole…. budete srdečně vítáni na semináři 

CinEd: Jak dostat film do školních lavic? A je zde místo pro KATA?

 
O tom, jak se s filmem i jinými snímky projektu Cined na školách pracuje se s námi podělí s konkrétními zkušenostmi pedagožka Ivana Lipovská.

Semináři předchází dopolední projekce Kata, kam účastníky rovněž srdečně zveme (11h 8.8. Reduta).
 
 
Registrační formulář naleznete ZDE / VSTUP REGISTROVANÝM ZDARMA!

lektoři: Jiří Forejt, Alexandra F. Lipovská  

Kdo by neznal slavné bratry Lumiéry, kteří se proslavili vynálezem kinematografu, uspořádáním jedné z prvních veřejných filmových projekcí, ale také natočením desítek krátkých filmů. A znáte kouzelnického filmaře Georgese Mélièse? Tak trochu se společně přeneseme do jejich doby. Podíváme se na pár jejich filmů a pokusíme se přijít na kloub tomu, proč vypadají tak zvláštně. Společně si vytvoříme atmosféru, jaká panovala při lumiérovských projekcích: filmy doprovodíme zvukovým doprovodem a improvizovaným komentářem. Pokud budete mít chuť, zkusíme společnými silami sehrát a vypointovat vlastní filmovou zápletku.

přihlašování účastníku na e-mail: l.korena@seznam.cz

𝗙𝗶𝗹𝗺 𝘃𝗲 𝘀̌𝗸𝗼𝗹𝗲 (𝗻𝗲𝗷𝗲𝗻) 𝗯𝗲̌𝗵𝗲𝗺 𝗼𝗻𝗹𝗶𝗻𝗲 𝘃𝘆́𝘂𝗸𝘆

Filmy Jak jsem strávil konec světa a Kat z kolekce mezinárodního projektu CinEd, metodické materiály a zkušenosti se zapojením filmové výchovy nejen do on line do výuky bude sdílet pedagožka a lektorka Ivana Lipovská.
Na konkrétních ukázkách bude představena metodika práce s filmem vycházející z materiálů Cined, příklady využití studentských listů a další aktivity, které mohou přivést film do školních lavic.
 
 
Registrační formulář ZDE

JAK POZVAT FILM DO ŠKOLNÍCH LAVIC? A co spojuje tygra, kata a konec světa?

 29/3/2021 od 18.30 – 20.00h

 

O své zkušenosti a možnosti filmové výchovy, jejího užití na klasické české škole, reakci studentů i o konkrétní práci s vybranými filmy pro všechny věkové kategorie se s námi podělí Mgr.Ivana Lipovská.  (více informací v sekci AKTUALITY).

Pojďte se zapojit do projektu, který má zástupce v 11 evropských zemích a popularitu si získal již na tisícovkách škol všeho druhu. Jsme držitelé akreditace pro DVPP udělované MŠMT. 

SEMINÁŘ JE PRO VŠECHNY REGISTROVANÉ ZDARMA. Registrační formulář ZDE.

 I přes pandemii máme Otevřeno! Lásce k sedmému umění (nejen) na českých školách.

Čekáme na vás. 

Pořádá:

 

 Hnutí studentů a učitelů na pedagogických fakultách 

Více info na otevreno.org

 

CinEd ve spolupráci se Společností pro kreativní vzdělávání
zvou na:

FESTIVAL UMĚNÍ A KREATIVITY do centra současného umění DOX

JAK POZVAT FILM DO ŠKOLNÍCH LAVIC?                 online seminář pro učitele a všechny zájemce o   filmovou výchovu

 1.2.2021  od 15:00-16:30 

JÁ TO NECHÁPU! CO JE TO EXPERIMENTÁLNÍ FILM?online seminář ve spolupráci s Free Cinema pro děti         13-18let

 3.2.2021  od 18:00-19:30 

Název FUK odkazuje na současný stav školství, který nám není lhostejný. Nové trendy (nejen ve vzdělávání) stojí na rozvoji kompetencí uplatnitelných v 21. století a jemných dovednostech (soft skills), které zastřešují kreativita a kritické myšlení. FILMOVÁ VÝCHOVA ZDE ZAUJÍMÁ SVÉ DŮLEŽITÉ MÍSTO… První ročník festivalu FUK nabízí rodičům, dětem, učitelům a široké i odborné veřejnosti celou řadu workshopů, debat, rodinných dílen, prezentací a dalších formátů. Protože nám to není FUK! 

fuk_bannery_1920x1080_1

CinEd a Modrý tygr projekce on line na MFF Juniorfest!
13-22.11.2020

 
  
Máme velkou radost, že i letos přes nepřízeň sdílených prostor jsme součástí MFF JUNIORFEST on line, kam vstoupíme s naším kouzelným Modrým Tygrem. Samotný Juniorfest on line nabízí také program pro školy/pedagogy/rodiče, kteří bojují po boku svých dětí v podmínkách distanční výuky.

Naše materiály k filmům CinEd jsou vám všem po registraci na našich stránkách k dispozici zdarma, naši tutoři připraveni k vaší podpoře a práci s dětmi přímo z domu. Pojďte s námi otevřít dveře filmové výchově, bude vám k dispozici a další řada filmů z katalogu CinEd.
 
 Náš pan tutor Jiří Forejt spolu s partnerskou pobočkou Cined Free Cinema, s režiséry a filmovými teoretiky, natočil skvělé poutavé lektorské úvody k vybraným snímkům. Školy tak mohou obohatit distanční výuku díky balíčku, který obsahuje film, lektorský úvod a metodické materiály. Máme radost z práce našich skvělých kolegů a těšíme se na viděnou on line. Pro celý  program Juniorfestu klikněte zde.

  
Děkujeme také skvělému panu režisérovi Petru Oukropcovi za jeho zpřístupnění snímku do on line prostoru a báječnému festivalu Juniorfest za energii, a lásku k filmu a filmové výchově, kterou dětem předávají.

Z počátků kinematografie