JAK ZAČÍT?

Promítat filmy z nabídky projektu CinEd můžete zcela zdarma.
Jak využít naší kompletní nabídku?

1/ registrace na platformě

Na platformě máme umístěny filmy, ze kterých si budete vybírat. Žádný strach, registrace se opravdu neplatí, k ničemu kromě projekcí se nezavazujete a uživatelský účet si zvládnete snadno vytvořit ZDE. 

Poté stačí už jen objednat film z nabídky a stáhnout přehrávač CinEd (bez něj promítat nelze), k instalaci vás systém vyzve automaticky. 

Více informací vám ráda poskytne koordinátorka projektu Eva Spilková na eva.spilkova@acfk.cz tel. 604 274 580

2/ Registrace na webu

Na mezinárodním webu naleznete podpůrný materiál k filmům – pedagogické výukové materiály a studentské pracovní listy, svědectví a dění na mezinárodním poli. Především je zde interaktivní prostor pro vás a vaše studenty, který můžete využít ve výuce nebo při karanténě. Chystáme prostor pro sdílení prací a názorů, zkušeností s filmy

 

3/ USPOŘÁDÁNÍ DVOU PROJEKCÍ

Přece jen od vás něco čekáme…no přece, že budete promítat! Dvě vzdělávací projekce v jednom školním roce jsou krásným zpříjemněním a uvidíte, že vás třída a reakce velmi mile překvapí. Metodika práce s filmem a mezioborové propojování, tak jak jej CinEd navrhuje je velmi příjemná a nenásilná. Pro poradu a podporu můžete kontaktovat naše tutory (zprostředkujeme propojení) – pokud si nejste jistí výběrem filmů, pedagogickými nástroji či aktivitami po projekcích. Nejlepším řešením je absolvovat jeden z našich seminářů – viz další bod.

4/ ÚČAST NA SEMINÁŘI = PROJEKTOVÝ DEN ČI TUTORING ZDARMA

Doporučujeme vám projít jedním z našich seminářů, kde se dozvíte vše potřebné – jak platformu a všechny naše výukové nástroje používat, ale hlavně se seznámíte s metodikou a konkrétními aktivitami na vybraném filmu. Vyzkoušíte si přesně to, jak s žáky a studenty pracovat, jak film využít opravdu do hloubky, propojovat dále. Získáte tím třeba i možnost účasti na jednom z našich projektových dnů, kdy za vámi přijedeme, uspořádáme projekci a dílny pro děti. Budete tak mít další možnost náslechu v praxi. Nebo detailní tutoring v průběhu celého roku.

Ať už se na školení vydáte, nebo ne, jsme tu pro vás a těšíme se na vaše reakce a sdílení zkušeností!

V současnosti již pracujeme na tom, abychom na mezinárodním webu cined.eu měli umístěny také filmy a systém nabídky filmů a materiálů se pro uživatele sjednotil. I přesto, že máme mezi sebou portugalského velikána  technického partnera MOG, proces není jednoduchý – jak administrativně, tak technicky, finančně.  Vše se odvíjí od podpory našich donátorů. Ta přichází na mezinárodním poli jednou za dva roky, v tuzemsku jednou za rok, tak aby pokryla primárně běžný chod projektu se všemi službami. Této pomoci si velice vážíme.

Proces sjednocení se snažíme co nejvíce uspíšit a je naší prioritou pro váš maximální uživatelský komfort